ETAP I –

POZNANIE

Spotkanie z przyszłymi Inwestorami polega na wspólnym poznaniu się, znalezieniu wspólnego mianownika pracy, oraz przedstawieniu formy współpracy. Rozmawiamy o sztuce, materiałach i kolorystyce. Projektanci ustalają zakres projektu i przeprowadzają szczegółowe rozeznanie potrzeb, marzeń, upodobań oraz preferowanej stylistyki przyszłego wnętrza Inwestorów.


ETAP II –

INWENTARYZACJA 

Przed rozpoczęciem pracy nad koncepcją Projektanci dokonują inwentaryzacji (dokładnych pomiarów wnętrz) oraz dokumentacji fotograficznej. Jeśli inwestycja jest jeszcze na początku czyli w fazie projektowania, koncepcje tworzymy na dostarczonych przez Inwestora projektach a inwentaryzacji dokonujemy najszybciej jak tylko jest to możliwe.


ETAP III-

KONCEPCJA

Pierwsze kroki pracy nad koncepcją polegają na stworzeniu tzw. listy „must have”.Projektanci zadają konkretne pytania, na podstawie listy zostają stworzone układy funkcjonalne – 2d- forma opisanego rzutu projektowanego obiektu. Układ funkcjonalny – koncepcyjny zawiera propozycje wyburzeń lub dobudowy ścian działowych, układ wraz z wymiarem mebli stałych, ruchomych oraz urządzeń. Na podstawie wspólnych ustaleń, ewentualnych zmian wprowadzamy korektę, aby stworzyć finalną wersję układu funkcjonalnego, będącego podstawą do stworzenia modelu 3d a następnie wizualizacji.


ETAP IV-

MODEL 3D

Powstaje podczas procesu tworzenia trójwymiarowego obiektu, jakim jest projektowana inwestycja (perspektywiczny widok ścian wraz z aranżacją) za pomocą dedykowanego programu komputerowego. Chcąc jak najbardziej trafić w gust Inwestorów i estetykę projektową Projektanci zawsze proszą (zanim rozpoczną modelowanie 3d) o przedstawienie tzw. inspiracji, czyli zapisanych przez Inwestorów obrazów, zdjęć, projektów etc. na których pokazują swoje upodobania ( kolorystyka, materiały, styl etc.)


ETAP V-

WIZUALIZACJE

Efekt trójwymiarowego widoku zawierający perspektywiczne układy mebli, koncepcje układu podłóg, sufitów,
oświetlenia, zastosowane materiały, kolorystykę etc.. Wizualizacje obrazują wizję projektową w sposób organoleptyczny, można je nazwać „sztucznymi zdjęciami” przedstawiającymi przestrzeń zaaranżowaną. Ścisła współpraca z Inwestorem pozwala stworzyć projekt wnętrz na miarę potrzeb klienta, oczywiście zachowując główną idee i zamysł projektowy.


ETAP VI-

PROJEKT WYKONAWCZY

Dokumentacja techniczna

Opracowywany projekt wnętrz zawiera rysunki i schematy techniczne: rzuty, przekroje wraz z wymiarami, kłady ścian, rysunki mebli na wymiar, detale oraz zestawienia elementów wyposażenia wnętrz wraz z opisami ( m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu).


ETAP VII-

KONSULTACJE AUTORSKIE

Konsultacje autorskie polegające na kontrolowaniu przebiegu prac wykonawczych na budowie i ich zgodności z projektem. Konsultacje, współpraca z wykonawcami prac remontowo-budowlanych podczas realizacji projektu.


ETAP VII-

ZAKONCZENIE REALIZACJI

Jest nam niezmiernie miło gdy możemy wspólnie z Inwestorem podziwiać efekt naszej wspólnej podróży od koncepcji po gotowe piękne wnętrze. Cieszymy się gdy nasz wspólny proces twórczy między Projektantem – Wykonawcą i Inwestorem przeradza się z czasem w miłą zażyłość i dalszy kontakt po zakończeniu inwestycji.